Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

separator

masz pytanie?
zadzwoń!

 606 308 850 

Blog

renowacja drewnianej podłogi

Kiedy podłoga wymaga renowacji i jak się za to zabrać?

W domach i mieszkaniach do wykładania podłoża stosuje się bardzo często deski drewniane, parkiety. Drewno dodaje estetyki, wprowadza odpowiedni klimat do wnętrz i jest przy tym ekologiczne. Wybieramy odpowiedni gatunek materiału. Twarde drewno np. jesion czy dąb, który jest odporny na uszkodzenia i wilgoć, ale wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i wykończenia. Istotą doskonale wyglądającej podłogi, jest jej montaż i wykończenie. Jeśli zlecimy go firmie z doświadczeniem, mamy pewność, że materiały zostaną położone prawidłowo. Deski drewniane, muszą być wykończone listwami przypodłogowymi, które pełnią funkcję ozdobną i maskującą dla zachowanych przerw dylatacyjnych. Chodzi więc o to, że Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane WOJTAS Wojciech Sowiński doskonale zna się na swoim fachu i wykona nam dowolny rodzaj podłogi drewnianej.

Czytaj więcej

montaż podłogi

Jak wygląda montaż podłóg? Etapy postępowania

Drewniana podłoga jest ponadczasowa, trwała i nadaje wnętrzom niepowtarzalnego stylu. To sprawia, że cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Zazwyczaj podłogę drewnianą montują specjaliści pracujący w firmie budowlanej. To jednak nie oznacza, że nie warto jest wiedzieć, w jaki sposób odbywa się jej montaż. Przedstawiamy krótki opis tego, jak układać deski podłogowe.

Czytaj więcej

cyklinowanie podłogi

Na czym polega zabieg cyklinowania podłogi?

Drewniane podłogi od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Duże zainteresowanie takimi parkietami czy innymi elementami wykończenia wnętrz wynika przede wszystkim z tego, że materiał jest elegancki, a do tego trwały. Jednak aby podłoga nie straciła swojego wyjątkowego i estetycznego wyglądu i posłużyła przez wiele lat, konieczne jest regularne przeprowadzanie zabiegów renowacyjnych. Mowa tutaj między innymi o cyklinowaniu podłogi. Na czym polega ten proces i jakie efekty można dzięki niemu uzyskać?

Czytaj więcej

układanie paneli winylowych

Główne zalety podłóg winylowych

Podłogi winylowe to panele, które są wykonane z kilku warstw winylu. Te warstwy stanowią główny ich rdzeń. Jest jeszcze warstwa dekoracyjna – winylowa, drobno drukowana. Winyle są wielkości zwykłych paneli i imitują szerokość deski drewnianej. Każdy z nich układa się osobno na posadzkę, jak zwykłe panele. Mają niewielką grubość 3 do 7 mm. Jest to produkt ekskluzywny, dostępny jest szeroki wybór kolorystyczny imitujący drewno, czy kamień.

Czytaj więcej

    fb