Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

separator

masz pytanie?
zadzwoń!

 606 308 850 

Blog

drewniana podłoga w łazience

Czy drewniana podłoga sprawdzi się w łazience?

W ostatnich latach coraz częściej można zaobserwować, że drewno zyskuje na popularności jako materiał wykończeniowy w pomieszczeniach takich jak łazienka. Czy jednak drewniana podłoga sprawdzi się w takim miejscu, gdzie panuje wilgoć i wysoka temperatura? W niniejszym artykule przyjrzymy się modzie na stosowanie drewna w łazience, jej przyczynom oraz zaletom i wadom.

Czytaj więcej

lakierowanie podłogi

Najczęstsze błędy podczas lakierowania podłogi

Lakierowanie drewnianej podłogi to proces, który wymaga precyzji, cierpliwości i odpowiednich umiejętności. Właściwe wykonanie tej czynności pozwala na uzyskanie trwałej, estetycznej i odpornej na uszkodzenia podłogi. Niestety, nawet drobne błędy popełnione podczas tego procesu mogą prowadzić do niezadowalających rezultatów. W niniejszym artykule omawiamy, czego warto się wystrzegać.

Czytaj więcej

cyklinowanie parkietu

Czy można samemu wykonać cyklinowanie parkietu?

Cyklinowanie parkietu to czynność, która pozwala na odnowienie starej i zniszczonej podłogi, przywracając jej dawny blask oraz estetykę. Czy można samodzielnie przeprowadzić ten proces, oszczędzając tym samym koszty związane z wynajęciem specjalistów i czy warto podejmować się tej pracy?

Czytaj więcej

cyklinowanie podłogi

6 zalet cyklinowania podłogi

Cyklinowanie to proces odnowienia drewnianej podłogi polegający na usunięciu zniszczonej warstwy i przywróceniu jej dawnego blasku. Jest to jedna z najlepszych metod renowacji podłóg z naturalnego drewna, ponieważ gwarantuje długotrwałe efekty. Warto przekonać się o zaletach cyklinowania i rozważyć jego zastosowanie w swoim domu czy biurze.

Czytaj więcej

renowacja podłóg

Jak zadbać o dobry stan podłogi?

Aby zachować piękny wygląd drewnianych podłóg na długie lata, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, konserwacja a czasem również renowacja.

Czytaj więcej

parkieciarz

Jak znaleźć dobrego parkieciarza?

Parkiet to jedna z najważniejszych powierzchni w domu. Dlatego kluczowe jest znalezienie sprawdzonego parkieciarza. Dzięki temu masz pewność, że podłoże zostanie wykonane z najwyższą starannością i jakością. Poznaj najważniejsze cechy, jakimi powinien charakteryzować dobry parkieciarz.

Czytaj więcej

renowacja drewnianej podłogi

Kiedy podłoga wymaga renowacji i jak się za to zabrać?

W domach i mieszkaniach do wykładania podłoża stosuje się bardzo często deski drewniane, parkiety. Drewno dodaje estetyki, wprowadza odpowiedni klimat do wnętrz i jest przy tym ekologiczne. Wybieramy odpowiedni gatunek materiału. Twarde drewno np. jesion czy dąb, który jest odporny na uszkodzenia i wilgoć, ale wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i wykończenia. Istotą doskonale wyglądającej podłogi, jest jej montaż i wykończenie.

Czytaj więcej

montaż podłogi

Jak wygląda montaż podłóg? Etapy postępowania

Drewniana podłoga jest ponadczasowa, trwała i nadaje wnętrzom niepowtarzalnego stylu. To sprawia, że cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Zazwyczaj podłogę drewnianą montują specjaliści pracujący w firmie budowlanej. To jednak nie oznacza, że nie warto jest wiedzieć, w jaki sposób odbywa się jej montaż. Przedstawiamy krótki opis tego, jak układać deski podłogowe.

Czytaj więcej

cyklinowanie podłogi

Na czym polega zabieg cyklinowania podłogi?

Drewniane podłogi od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Duże zainteresowanie takimi parkietami czy innymi elementami wykończenia wnętrz wynika przede wszystkim z tego, że materiał jest elegancki, a do tego trwały. Jednak aby podłoga nie straciła swojego wyjątkowego i estetycznego wyglądu i posłużyła przez wiele lat, konieczne jest regularne przeprowadzanie zabiegów renowacyjnych. Mowa tutaj między innymi o cyklinowaniu podłogi. Na czym polega ten proces i jakie efekty można dzięki niemu uzyskać?

Czytaj więcej

układanie paneli winylowych

Główne zalety podłóg winylowych

Podłogi winylowe to panele, które są wykonane z kilku warstw winylu. Te warstwy stanowią główny ich rdzeń. Jest jeszcze warstwa dekoracyjna – winylowa, drobno drukowana. Winyle są wielkości zwykłych paneli i imitują szerokość deski drewnianej. Każdy z nich układa się osobno na posadzkę, jak zwykłe panele. Mają niewielką grubość 3 do 7 mm. Jest to produkt ekskluzywny, dostępny jest szeroki wybór kolorystyczny imitujący drewno, czy kamień.

Czytaj więcej