Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

separator

masz pytanie?
zadzwoń!

 606 308 850 

6 zalet cyklinowania podłogi

Cyklinowanie to proces odnowienia drewnianej podłogi polegający na usunięciu zniszczonej warstwy i przywróceniu jej dawnego blasku. Jest to jedna z najlepszych metod renowacji podłóg z naturalnego drewna, ponieważ gwarantuje długotrwałe efekty. Warto przekonać się o zaletach cyklinowania i rozważyć jego zastosowanie w swoim domu czy biurze.

O jakich zaletach cyklinowania podłogi warto wspomnieć?

Cyklinowanie to czynność pozwalająca usunąć zniszczone powłoki lakiernicze lub malarskie z podłogi wraz z niewielką ilością drewna. Ten proces ma wiele zalet, w tym przede wszystkim takie jak:

  • Poprawa estetyki wnętrza – z czasem drewno może stracić kolor, ulec wypaczeniu, pojawiają się na nim wgniecenia i zarysowania, a jego powierzchnia staje się matowa. Cyklinowanie usuwa te niedoskonałości, przywracając naturalne piękno drewna.
  • Oszczędności finansowe – renowacja jest zawsze tańsza niż wymiana na nową podłogę i przeważnie zajmuje mniej czasu niż położenie nowej.
  • Przedłużenie żywotności podłogi – w trakcie tego procesu usuwane są zniszczenia, a drewno zostaje zabezpieczone lakierem lub olejem, co chroni przed jego dalszym zużyciem. Odpowiednie zabezpieczenie podłogi za pomocą lakieru czy oleju sprawia, że jest ona mniej narażona na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć.
  • Łatwiejsza pielęgnacja – gładka powierzchnia, pozbawiona ubytków czy rys nie gromadzi zabrudzeń, co przekłada się na mniejszą ilość pracy włożoną w utrzymanie czystości. Dodatkowo zastosowanie odpowiednich środków konserwujących sprawia, że podłoga staje się mniej podatna na plamy czy ślady użytkowania.
  • Wsparcie dla alergików – zniszczone drewniane powierzchnie mogą być miejscem gromadzenia się alergenów, takich jak kurz czy roztocza. Proces cyklinowania pozwala na usunięcie tych czynników, a odpowiednie zabezpieczenie podłogi utrudnia ich ponowne osiedlanie się, dzięki temu alergicy mogą oddychać swobodniej.
  • Ochrona środowiska – poprzez cyklinowanie podłogi wykonywane przez firmy w Gdańsku i innych miastach zamiast wymieniać całą posadzkę na nową jesteśmy w stanie ją odnowić, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Mniejsza ilość odpadów i zmniejszone zużycie drewna przyczyniają się do ochrony zasobów planety i zrównoważonego rozwoju.