Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

separator

masz pytanie?
zadzwoń!

 606 308 850 

Czy można samemu wykonać cyklinowanie parkietu?

Cyklinowanie parkietu to czynność, która pozwala na odnowienie starej i zniszczonej podłogi, przywracając jej dawny blask oraz estetykę. Czy można samodzielnie przeprowadzić ten proces, oszczędzając tym samym koszty związane z wynajęciem specjalistów i czy warto podejmować się tej pracy?

Wybór odpowiedniego sprzętu

Przede wszystkim potrzebujemy odpowiedniego sprzętu – maszyny do cyklinowania. Możemy ją wypożyczyć lub zakupić własną. Niezbędny będzie również odkurzacz przemysłowy do usuwania pyłu oraz materiały ścierne o różnej gradacji. Zanim przystąpimy do cyklinowania, należy odpowiednio przygotować podłoże. Najpierw usuwamy wszelkie meble oraz inne przedmioty z pomieszczenia, a następnie dokładnie oczyszczamy parkiet z kurzu i brudu. Jeśli na podłodze są widoczne większe ubytki, warto je wcześniej naprawić za pomocą specjalnych mas naprawczych. W przypadku parkietu klejonego, sprawdzamy również, czy wszystkie deski są dobrze przyklejone do podłoża – ewentualne luzy można uszczelnić za pomocą kleju montażowego. Na koniec warto zabezpieczyć ściany oraz listwy przypodłogowe przed ewentualnym uszkodzeniem.

Proces cyklinowania

Sam proces cyklinowania polega na stopniowym ścieraniu warstwy wierzchniej parkietu za pomocą maszyny do cyklinowania. Ważne jest, aby pracować równomiernie na całej powierzchni podłogi i unikać zbyt długiego zatrzymywania się w jednym miejscu, bo może to prowadzić do powstawania nierówności. Po zakończeniu cyklinowania dokładnie odkurzamy podłogę i możemy przystąpić do kolejnego etapu: lakierowania lub olejowania parkietu, aby zabezpieczyć jego powierzchnię przed szybkim zniszczeniem.

Widać więc, że wykonanie cyklinowania parkietu we własnym zakresie jest możliwe, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania oraz staranności. Cyklinowanie podłogi wymaga ponadto wolnego czasu i zastosowania specjalistycznych narzędzi, z tego względu warto zlecić jego wykonanie profesjonalistom, którzy dysponują nie tylko odpowiednimi narzędziami, ale i ogromną wiedzą oraz doświadczeniem w zakresie konserwacji i renowacji podłóg. Korzystając z doświadczenia Przedsiębiorstwa Remontowo-Budowlanego WOJTAS, świadczącego m. in. usługi cyklinowania w Gdyni, Gdańsku i okolicach, mają Państwo pewność rzetelnie i sprawnie wykonanej pracy.