Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

separator

masz pytanie?
zadzwoń!

 606 308 850 

Czy drewniana podłoga sprawdzi się w łazience?

W ostatnich latach coraz częściej można zaobserwować, że drewno zyskuje na popularności jako materiał wykończeniowy w pomieszczeniach takich jak łazienka. Czy jednak drewniana podłoga sprawdzi się w takim miejscu, gdzie panuje wilgoć i wysoka temperatura? W niniejszym artykule przyjrzymy się modzie na stosowanie drewna w łazience, jej przyczynom oraz zaletom i wadom.

Moda na stosowanie drewna w łazience - z czego wynika?

Za wzrost popularności drewna jako materiału wykorzystywanego w łazienkach odpowiada kilka czynników. Przede wszystkim, drewno kojarzone jest z naturalnością i przyjaznością dla środowiska. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej wiele osób stawia na wykończenia wykonane z surowców pochodzących z odnawialnych źródeł. Drewno wprowadza do wnętrza ciepło i przytulność, co może być szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń takich jak łazienka, gdzie spędza się czas, relaksując się po ciężkim dniu. Ponadto drewniane wykończenia bywają synonimem elegancji i prestiżu, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, chcąc podkreślić estetykę swojej łazienki. 

Zalety i wady drewnianej podłogi w łazience

Jednym z głównych atutów drewnianej podłogi w łazience jest jej naturalny wygląd, który dodaje przytulności każdej przestrzeni. Drewno doskonale komponuje się z innymi materiałami, takimi jak kamień czy ceramika, co pozwala na tworzenie niepowtarzalnych aranżacji. Ponadto drewno jest materiałem antystatycznym i antypoślizgowym, co sprawia, że stawanie na drewnianej podłodze może być bezpieczniejsze niż np. na płytkach. Warto również wspomnieć o właściwościach termoizolacyjnych drewna – podłoga wykonana z tego materiału będzie znacznie cieplejsza w dotyku niż np. płytki ceramiczne. Dzięki temu komfort korzystania z łazienki może być znacznie wyższy.

Mimo licznych zalet drewniana podłoga w łazience ma również swoje wady. Przede wszystkim drewno jest materiałem wrażliwym na wilgoć i temperaturę. Nie każdy gatunek zda zatem egzamin w tym pomieszczeniu, a co więcej pielęgnacja i konserwacja takiej podłogi może być bardziej wymagająca niż w przypadku klasycznych płytek.