Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

separator

masz pytanie?
zadzwoń!

 606 308 850 

Na czym polega zabieg cyklinowania podłogi?

Drewniane podłogi od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Duże zainteresowanie takimi parkietami czy innymi elementami wykończenia wnętrz wynika przede wszystkim z tego, że materiał jest elegancki, a do tego trwały. Jednak aby podłoga nie straciła swojego wyjątkowego i estetycznego wyglądu i posłużyła przez wiele lat, konieczne jest regularne przeprowadzanie zabiegów renowacyjnych. Mowa tutaj między innymi o cyklinowaniu podłogi. Na czym polega ten proces i jakie efekty można dzięki niemu uzyskać?

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu cyklinowania podłogi?

Z uwagi na to, że drewniane podłogi i się zużywają, co kilka lat warto przeprowadzać zabiegi renowacji podłóg, które przywrócą im naturalny blask. Jeżeli chodzi o cyklinowanie posadzki, to zabieg jest przeprowadzany wtedy, kiedy lakier, który pokrywa drewnianą podłogę czy schody jest zniszczony. Warto go wykonać również w sytuacji, w której na drewnianej powierzchni pojawiają się różnego rodzaju uszkodzenia albo przebarwienia.

Na czym polega cyklinowanie podłogi i jakie narzędzia są do tego niezbędne?

Do przeprowadzenia zabiegu cyklinowania podłogi potrzebnych jest kilka narzędzi. Przed rozpoczęciem prac należy przygotować cykliniarkę, szlifierkę krawędziową, materiały ścierne, folię malarską i polerkę do parkietu. Oprócz tego na dalszym etapie prac przydadzą się też: wałek, pędzel, masa szpachlowa do drewna lakier do parkietu, a osoba, która wykonuje prace, powinna założyć maskę z zaworkiem lub filtrem. Prace związane z cyklinowaniem podłogi drewnianej rozpoczynają się od zerwania wierzchniej warstwy drewna, która jest pokryta środkami zabezpieczającymi, do czego przydadzą się wspomniane wcześniej narzędzia, czyli cykliniarka czy papier ścierny.

Szlifierka krawędziowa przyda się z kolei do przeprowadzenia prac w trudno dostępnych miejscach. Na oszlifowanej powierzchni można rozpocząć szpachlowanie, które ma na celu wyrównanie największych ubytków. Kolejnym etapem jest polerowanie przy pomocy wolnoobrotowych maszyn. Później należy posprzątać powstałe nieczystości, nałożyć podkład i powtórzyć zabieg polerowania. Ostatnim krokiem renowacji podłogi za pomocą cyklinowania jest lakierowanie albo olejowanie, które zapewni drewnu dodatkową ochronę.