Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

separator

masz pytanie?
zadzwoń!

 606 308 850 

Kiedy podłoga wymaga renowacji i jak się za to zabrać?

W domach i mieszkaniach do wykładania podłoża stosuje się bardzo często deski drewniane, parkiety. Drewno dodaje estetyki, wprowadza odpowiedni klimat do wnętrz i jest przy tym ekologiczne. Wybieramy odpowiedni gatunek materiału. Twarde drewno np. jesion czy dąb, który jest odporny na uszkodzenia i wilgoć, ale wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i wykończenia. Istotą doskonale wyglądającej podłogi, jest jej montaż i wykończenie.

Jeśli zlecimy go firmie z doświadczeniem, mamy pewność, że materiały zostaną położone prawidłowo. Deski drewniane, muszą być wykończone listwami przypodłogowymi, które pełnią funkcję ozdobną i maskującą dla zachowanych przerw dylatacyjnych. Chodzi więc o to, że Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane WOJTAS Wojciech Sowiński doskonale zna się na swoim fachu i wykona nam dowolny rodzaj podłogi drewnianej.

Drewno jest materiałem, który wykorzystywany jest do wykańczania wnętrz i tarasów. Deski i parkiet, doskonale się prezentują, ale musimy pamiętać, że wymagają pielęgnacji, a z czasem w miarę zużywania się powłok ochronnych również renowacji.

Kiedy podłoga wymaga renowacji?

Drewniana podłoga poddawana jest ciągłej eksploatacji, więc prędzej czy później wymaga renowacji. Deski czy parkiet, ulegają zniszczeniu pod wpływem wnoszonego do domu i mieszkania, piasku i pyłu. Nieumiejętne mycie podłoża drewnianego doprowadza do niszczenia. Kiedy widzimy, że podłoga matowieje i w niektórych miejsca ściera się lakier, powinniśmy planować jej odświeżenie pielęgnacyjne polegające na umyciu podłogi, czasem zmatowieniu i nałożeniu kolejnej warstwy ochronnej. Jeśli co jakiś czas będziemy wykonywać prace pielęgnacyjne, znacznie wydłużymy okres użytkowania i odsuniemy w czasie kosztowną renowację / cyklinowanie, którą wykonamy raz na kilkanaście lat, ponieważ każda nowa warstwa zabezpiecza drewno. Jeśli zapominamy o tym zabiegu, musimy liczyć się z koniecznością cyklinowania dużo szybciej. Jest to uciążliwe i kosztowne zadanie, ponieważ wymaga całkowitego opróżnienia pomieszczenia, poddawanego renowacji na kilka dni.