Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

separator

masz pytanie?
zadzwoń!

 606 308 850 

Jak wygląda montaż podłóg? Etapy postępowania

Drewniana podłoga jest ponadczasowa, trwała i nadaje wnętrzom niepowtarzalnego stylu. To sprawia, że cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Zazwyczaj podłogę drewnianą montują specjaliści pracujący w firmie budowlanej. To jednak nie oznacza, że nie warto jest wiedzieć, w jaki sposób odbywa się jej montaż. Przedstawiamy krótki opis tego, jak układać deski podłogowe.

Montaż drewnianej podłogi krok po kroku

Pierwszym krokiem jest przygotowanie podłoża. Musi być odpowiednio oczyszczone i wyrównane. W niektórych wypadkach podłogę można układać na legarach lub wykonać ją w technologii podłogi pływającej. W każdym z tych rozwiązań należy pozostawić szczelinę dylatacyjną, która będzie później osłonięta listwą cokołową. Dobrze jest przynajmniej na dwa dni pozostawić deski w pomieszczeniu, w którym będą położone, aby drewno przystosowało się do temperatury i wilgotności. Dzięki temu nie będą się później wypaczać. Kolejnym krokiem jest wyłożenie całej podłogi specjalnym podkładem. Można też ułożyć deski na próbę i sprawdzić, jak podłoga będzie się prezentować w całości. Deski układamy prostopadle do kierunku ułożenia podkładu. Zazwyczaj deski łączymy ze sobą poprzez klejenie. Jednak dziś dostępne są również innowacyjne deski zatrzaskowe, które są bardzo proste w montażu. Podłoga klejona jest bardzo wytrzymała i można ją poddawać renowacji, przez szlifowanie. Klej rozprowadzamy równomiernie na powierzchni pacą zębatą. Nakładamy jedynie taką jego ilość, którą zdołamy wyłożyć deskami za jednym razem, zanim zdąży wyschnąć. W czasie schnięcia kleju nie należy chodzić po podłodze ani stawiać na niej ciężkich przedmiotów. Jeżeli deski trzeba dociąć, to najlepiej robić to w innym pomieszczeniu, aby nie zanieczyszczać przygotowanego wcześniej miejsca do montażu. Ostatnim, a zarazem bardzo ważnym krokiem jest wykończenie. Drewniana podłoga musi być odpowiednio zabezpieczona, aby była odporna na działanie niekorzystnych czynników. Do wykończenia desek podłogowych można użyć lakieru, oleju lub olejowosku. Dzięki temu podłoga będzie się pięknie prezentować. Są też specjalne deski fabrycznie wykończone, których nie trzeba pokrywać żadnymi preparatami. Na koniec montujemy listwy przypodłogowe.